Porady KAES Serwis

Dzięki naszym poradom dowiesz się jak prawidłowo wykonywać niektóre czynności

Konserwacja pilarki spalinowej

Sprawna pilarka spalinowa jest narzędziem praktycznym i przydatnym w wielu gospodarstwach domowych. Dzięki niej możemy szybko i wygodnie przygotować drewno na opał, czy też wykonać wiele prac w przydomowym ogrodzie. To narzędzie może służyć pomocą przez wiele lat, jeśli tylko zadbamy o nie w odpowiedni sposób. Zobacz jak wygląda konserwacja pilarki spalinowej krok po kroku! Jakie czynności możesz wykonać sam, a co lepiej zlecić do serwisu?

czytaj więcej

Konserwacja kosiarki

Wspólną cechą większości maszyn i narzędzi do pielęgnacji terenów zieleni jest sezonowość ich użytkowania. Najczęściej jest to krótka, intensywna eksploatacja, po której następuje okres postoju, trwający nawet do kilku miesięcy. Uwzględniając ten fakt - stan techniczny maszyn, obok jakości ich wykonania i poprawności konstrukcji, jest podstawowym czynnikiem warunkującym ich prawidłową eksploatację. Dlatego tak ważna jest właśnie konserwacja po sezonie. Wiele działań profilaktyczno-naprawczych może być przeprowadzonych przez samych użytkowników.

czytaj więcej

Cięcie jabłoni

Jabłonie są najpowszechniej uprawianymi drzewami owocowymi w naszym kraju. Ich owoce mają szereg zastosowań, a drzewa jabłoni najlepiej radzą sobie w naszym klimacie spośród wszystkich drzew owocowych. Jednym z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, gwarantującym obfity plon jabłek, jest cięcie jabłoni. Oto jak prawidłowo wykonać cięcie jabłoni i jakie są właściwe terminy wykonania tego zabiegu.

czytaj więcej